Okul Hakkında Bilgi :

Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibari ile eğitim öğretim faaliyetlerine 9. sınıflar düzeyinde öğrenci alarak başlamıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik eğitim Genel Müdürlüğünün 24/06/2019 tarihli ve 12076157 sayılı yazıları doğrultusunda; mesleki eğitime olan farkındalığın arttırılması hedefiyle, bölgenin ihtiyaç duyduğu eğitilmiş iş gücünün sağlanmasında önemli rol oynayacak, mesleğinde nitelikli bireyler yetiştirerek yerel, bölgesel ve ulusal ekonomiye katkıda bulunabilecek nesiller yetiştirebilmek amacıyla YENİŞEHİR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ açılmıştır.

Özellikle son dönemde gelişen teknoloji ve güncellenen mesleki istihdam alanlarına yönelik nitelikli ara eleman yetiştirme amacı doğrultusunda Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı ile faaliyetlerine başlayan okulumuz, Yeni açılan Makine ve Tasarım Teknolojileri Alanı -Endüstriyel Ürünler Tasarımı dalı ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı- Yiyecek İçecek Hizmetleri Dalına öğrenci yetiştirmektedir.

Okulumuz 2019/2020 öğretim yılında Gökçebelen Mahallesinde yapımı devam eden binası tamamlanıncaya kadar Mersin İli Yenişehir İlçesinde bulunan Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi giriş katında eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.

Okulumuz 03/02/2020 tarihinde Gökçebelen Mahallesinde yapımı tamamlanan yeni binasına taşınmıştır.2020 -2021 eğitim öğretim yılında 9. sınıflarda 207 10. Sınıflarda 57 öğrenci eğitim görmektedir.

Okulumuzda toplam 2 idareci, 36 öğretmen, 661 öğrenci bulunmaktadır.

Alanlar :

  • Yenilenebilir Enerji Teknolojileri
  • Yiyecek İçecek Hizmetleri
  • Makine ve Tasarım Teknolojileri