Okul Hakkında Bilgi :

Okulumuz Beykoz Pratik Kız Sanat Okulu olarak 1968-1969 Eğitim Öğretim yılında Beykoz Korusu’nun cadde kenarında Abraham Paşa Köşkü olarak bilinen iki binada eğitim ve öğretime başlamıştır. 1990 yılında ismi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önce Beykoz Kız Meslek Lisesi sonra 2009 yılında Beykoz Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir. Okulumuzdaki alanlarla iş sektöründeki nitelikli eleman ihtiyacını karşılarken bir taraftan da öğrencilerimizin alanlarıyla ilgili yüksek öğrenim programlarında eğitimlerine devam etmeleri hedeflenmektedir.

Okulumuz 1997-1998 eğitim öğretim yılından itibaren Beykoz Ortaçesme Çayır caddesindeki yeni binasında eğitim-öğretime başlamıştır.

Okulumuz öğretmenleri mesleki alanda yapılan gelişmeleri güncel olarak takip etmekte, konuyla ilgili seminerlere katılıp bu gelişmeleri öğrencilerimizin eğitiminde uygulamaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerimiz AB projeleri kapsamında birçok Avrupa ülkesine ziyaretler yapıp, bu ziyaretler sonucunda meslekleriyle ilgili Avrupa Birliği uygulamalarını yakından takip etme fırsatı bulmuşlardır.

Okulumuz 23/10/2017 tarihinde, restorasyonu biten Mehmet Yavuz Caddesi Beykoz adresindeki ek binada, bir kısım öğrencilerin eğitim görmeye başlamasıyla tam gün eğitime geçmiştir. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünün Uygulama Sınıfları da ek binada eğitim öğretimine devam etmektedir.

Alanlar :

  • Bilişim Teknolojileri
  • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
  • Giyim Üretim Teknolojisi
  • Seramik ve Cam Teknolojisi