Okul Hakkında Bilgi :

2010 Yılımda İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adıyla eğitim öğretime başlamıştır. 2022-2023 Öreğim yılından itibaren okulumuzun adı Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.

İlk önce sadece Elektrik Elektronik Teknolojisi alanına sahip olan okulumuza sonradan 

Tesisat Teknolojisi İklimlendirme alanı ve Metal Teknolojisi alanı eklenmiştir. 2022-2023 Öğretim Yılından itibaren Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı açılmıştır. Ayrıca okulumuzda Mesem Öğrencilerine de hizmet verilmektedir. Mesem de ayrıca Güzellik ve Saç Bakım Alanı da bulunmaktadır.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılından itibaren Sosyal ve Ekonomik Uyum -II projesi okulumuzda uygulamaya başlamıştır.  Bu projenin amacı Geçici koroma altındaki Suriyelilerin ve Türk ev sahibi toplulukların sosyal ve ekonomik uyumunu, istihdam edilebilirliklerini ve yeterliliklerini iyileştirerek, onları mesleki eğitime teşvik etmektedir.

Ayrıca Avrupa Birliği Projeleri kapsamında bir grup Tesisat Teknolojisi Alanı öğrencilerimiz 3 hafta boyunca Hollanda da staj yapma İmkanı bulmuştur.  

2023-2024 Öğretim yılı itibarı ile 5 Alanda   576 Öğrenci   22 Derslik   21 Atölye 78  Personel ile 

MAARİF MAH. BATI ÇEVRE YOLU BUL. NO 184A 46050 ONİKİŞUBAT / KAHRAMANMARAŞ adresinde hizmet vermekteyiz.

Vizyonumuz Ekonomik, sosyal ve kültürel yeterliliğe sahip öğrenciler, Beden, zihin, ahlak ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı bir şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne , geniş bir dünya görüşüne sahip insan haklarına, Türk Milleti´nin milli-manevi değerlerine sahip ve bu değerlere saygılı öğrenciler, Eğitim sorunlarına duyarlı veli, idare, öğretmen, öğrenci işbirliğine inanan veliler, Teknolojiyi kullanan, bilgileri yorumlayıp yeni fikirler üretmeyi alışkanlık haline getirmiş bireylerin yaşadığı bir ortam oluşturmak

Misyonumuz Öğrencilerin ekonomik, sosyal ve kültürel yeterliliğe sahip olmalarını sağlamak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu hizmetler sektöründe yönetim ve kontrol becerisi kazanmış, mensubu olmakla iftihar ettiğimiz Yüce Türk Milleti´ne ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ne karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde ve bunları davranış haline getirmiş bireyler yetiştirmektir.