Okul Hakkında Bilgi :

Okulumuz; 22 Eylül 1997 tarihinde Osmangazi Çok Programlı Lisesi olarak  “Muhasebe Finansman ve Giyim Üretim Teknolojileri” alanlarında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Okulumuz 04.08.2011 tarihinde “Kız Meslek Lisesine” dönüştürülmüş. 24.08.2011 tarihinde “Fatih Kız Teknik ve Meslek Lisesi” adını almıştır.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Bilişim Teknolojileri alanında Anadolu Teknik Lisesi (ATL) 9. Sınıfı ile bir teknik lise ile 10. Sınıfı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında bir Anadolu Meslek Lisesi (AML) 9.Sınıfı açılmıştır.

Okulumuz 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Anadolu Meslek Programında (AMP) Çocuk Gelişimi, Bilişim Teknolojileri, Muhasebe Finansman ve Moda Tasarım Alanları ile 22 derslik, 12 atölye, 1 kütüphane, 1 konferans salonu mevcuttur. T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği Bursa İl Halk Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce denetlenen okulumuz temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan ‘BEYAZ BAYRAK’, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunduğundan da ‘BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKASI ‘ almaya hak kazanmıştır.

Alanlar :

  • Bilişim Teknolojileri
  • Çocuk Gelişimi
  • Moda Tasarım Teknolojileri
  • Muhasebe-Finans
  • Güzellik ve Saç Bakım