Okul Hakkında Bilgi :

Türkiye’nin gelişmekte ve sanayileşmekte öncü illerinden biri olan Bursa’mızın, mesleki ve teknik eğitim alanında yetişmiş, nitelikli eleman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen merkezdeki 6 kız meslek lisesinden biridir.

Okulumuz 11.593 metrekare arsa üzerinde 3.519 metrekare kapalı alana sahip 3 kat olarak inşa edilmiştir.1550 öğrenci kapasiteli okulumuz 32 dersliklidir. Ayrıca 7 atölye, 1 Fen ve 1 Bilgisayar Laboratuvarı, Kütüphane, Spor Salonu, Kongre Salonu Kafeterya ve kantin bulunmaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle okullarda başlatılan “Beyaz Bayrak”kampanyasına katılan okulumuz bayrağı almaya hak kazanarak öğrencilerine sağlıklı hijyenik ve temiz bir ortam sağladığını her yıl tescil etmeye devam etmektedir.

Yönetimde kaliteli yaklaşımlara inan okulumuz çalışmalarına başlamış ve açılışının 2. yılında 08.05.2008 tarihinde bu çalışmalarını TSE’den alınan ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesiyle tescillenmiştir. Türkiye’de bu belgeye almaya hak kazanan 2. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuştur. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında da TS EN ISO 9000 belgesi almaya hak kazanan ilk ve orta dereceli 32 okuldan biri olmuştur.

Alanlar :

  • Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri
  • Grafik ve Fotoğraf
  • Yiyecek-İçecek Hizmetleri
  • Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri